chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak ayrıksı bir kaynağa alma fail, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan doğal gazın kondanserde soğutulması ile çkırmızıışır. Henüz sonra genleşme vanasından sabık doğal gazın tabncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen sıvının üzerinden ısıyı kırmızıır kırmızıçak basınçta doğal gaz olarak kompresöre hasılat, yeni baştan sıkıştırılır. Çkırmızıışma sistemi bu şekilde devam değer.

Chiller sistemi;

Akarsu soğutmalı chiller
Durum soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri de kullanılmaktadır. Chiller sistemi kesinlikle çkırmızıışır sorusuna cevap satmak karınin soğutma gruplarını ayrı ayrı etüt etmek gerekir.

Durum Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine nazaran gruplandırılır. En heybetli tefrik ise ısı deposunın ne başüstüneğudur. şayet ısı havaya tehirliyorsa alım kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa ab kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Durum soğutmalı chiller sistemleri, chiller içerisindeki soğutucu doğal gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin alım soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çkırmızıışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve erdemli sıcaklıkta doğal gaz halindeki soğutucu akışdem kondansere gönderilir. Fanlar bağışı ile batarya yüzeyinde alım akışı esenlanarak ısı transferi gerçekleşir. Gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Akarsu Soğutmalı Chiller
Akarsu soğutmalı chiller soğutma sistemleri, alım soğutmalı chiller çkırmızıışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam doğal gazı ab ile soğutur. Gazın soğutulması karınin alım soğutmalı bataryalar adına ab kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı değmedarımaişettiriciler kullanılır.

Chiller kesinlikle çkırmızıışır diyenler karınin ab soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında ab kaynağı ihtiyacının olduğunu kaydetmek gerekir. Akarsu kaynakları; akarsu, kükremek, soğutma kulesi veya standart ab hattı kabil. Akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek düzlükın kısıtlılığı, enerji maliyetlerinin önemli amma ab maliyetlerinin bağan başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Akarsu soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çkırmızıışabilme özelliğine mevla başüstüneğu karınin soğutma istenen bölgeye en yaklaşan şekilde konumlandırılmak istendiğinde de ülkü çözüm esenlamaktadır. Yoğunluk üstü vesaitının iklimlendirilmesi karınin de ab soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller kesinlikle çkırmızıışır diyenler karınin son olarak ab soğutmalı chiller sistemlerinin cihaz hacmini minimize ettiği karınin emsal kapasitedeki chiller aletina göre %65 daha değersiz hacim sağladığını kaydetmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çkırmızıışma başarımındaki yükselme sebebi ile daha bağan cazibe tüketimi yapar ve erdemli başarım esenlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri özellikle olgunlaşmak üzere, besin ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, antipatik alım depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Fakat her kullanım düzlükına birebir chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz de chiller nedir ve chiller sistemi kesinlikle çkırmızıışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve medarımaişetletmeniz karınin size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden takviye alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir