Satürn’ün Burçlara Etkisi Nedir?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öteki olgunlaşmamış cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyici bir olgunlaşmamış bilgi dalıdır. Bu bilgi dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanoğluın yaşamlarına doğrultu veren bir antraktç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çalışmalarında, çeşitli olgunlaşmamış cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar umumiyetle Burç Yorumları adı altında konstrüksiyonlır.

  • Astrologlar, mevlit tarihleri, mevlit saatleri ve mevlit bölgeleri gibi ferdî bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında sağlıklı adımları atmaları için tavsiyelerde bulunur ve usul gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil eden ayin burçları ve mevlit haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak mekân alır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları temsil eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene zarfında hangi burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir olgunlaşmamış haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanoğluın hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Bugün üstelik insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine heybetli rağbet göstermektedirler. Bununla yan yana astrolojinin uygulanması ve kullanımı konusunda belli görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri namına getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, umumiyetle mevlit haritası yorumlamak, kişilik analizi ika etmek, aşk ve ilgi astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, esenlik astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin varlıkındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli muvaffakiyetlı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en omurga görevlerinden biridir. Kişinin mevlit tarihine, saatine ve namına gereğince hazırlanan mevlit haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yaptıkları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin kesinlikle bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği de unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi muvaffakiyetlı astrologlar, astrolojinin yalnızca bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için elan şu denli bilgelik sahibi olmak istiyorsanız, birkötü terimle katlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin için Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve mevlit haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi için kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir mevlit tarihine gereğince belirlenir ve birkötü kişiye gereğince kişilik ve gelecekteki olaylar için bilgelik verebilir.

  2. Arslan Burcu: Ekseriya 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar için kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Doğum haritasında Kamer’ın olduğu burçdolaşma. Kamer burcu, bir kişinin romanesk yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve nefes aldığı gibi yaşfakat şekline delalet paha.

Burç yorumlaması için çok şu denli bilgelik sahibi olmak için, astroloji terminolojisine aşina olmak önemlidir.

ıstılah Mealı
Doğum haritası Bir kişinin mevlit takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini deyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için bilgelik verir.
Natal harita Doğum anındaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin varlıkındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile alakadar ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde akım ederken bir diğer gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin varlıkındaki etkilere delalet edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde değçalışmaimlere delalet edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse de, sağlıklı bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, müstakbel tahmini ve elan sağlam çok husus için bilgelik tesviye konusunda oldukça değerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir