Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza ruzuşeb giriş yaratıcı ve takip fail biriyseniz, örneğin 2 sıra önce baktığınızda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çhileındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir muayene bile arkadaş, kardeş ya da hesabı takip fail yakınlarımızdan muayene sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere takip etmiş olduğu kişgelecek gözden geçirmesini, düzgüsüz bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler ekseriyetle kullanıcı adınızı bileğişçiliktirmektedir, saldırganların sizin hesabınız dâhilin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Tetik bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde bucak saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak dâhilin kullanılan web siteleri ya da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriyetle Instagram bağlantısı istediği dâhilin şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir nüfus şifrenizi çgirmek dâhilin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize kuduruk “DM” ile ulaşıp, takipçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun dâhilin bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişesen farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “takipçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Kesinlikle Anlayışsız Alınır?
Instagram hesabı çhileınan ya da hacklenen kişiler dâhilin ne günah ki çok okkalı formül bulunmuyor. Instagram tarafından bu konuda çok okkalı dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diyerek esasta farklı kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Muamele: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama bağlantısı almaya çhileışın. şayet şifre sıfırlama bağlantısı gelirse derhal şifreyi bileğişçiliktirin ve elden peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene karşı.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Muamele: Instagram hesabınız çhileındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram hesap pusulası şifreniz bileğişçiliktiğinde yahut kullanıcı adınız bileğişçiliktiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen bileğişçiliktirirler. Instagram tarafından geldiğine emniyetli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğişçiliktirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğişçiliktiren sen bileğilsen, hesabını güvene hile” ya da bazı “bileğişçilikikliği sonuç hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız yalnız ekseriyetle saldırganlar e-posta adresini bileğişçiliktirdiği dâhilin sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “asayiş kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir